اختلالات رابطه جنسی

امروزه اختلالات جنسی یک امر شایع است که در افراد به دلایل مختلفی رخ می دهد ، در برخی از موارد این مشکلات مربوط به چالش ها و یا سختی های زندگی می باشد ، افراد باید هر چه سریع تر اقدام به درمان اختلالات جنسی خود کنند که یک پزشک خود می تواند این مشکلات را به خوبی درمان کند . دکتر اکبر عابدی جراح و متخصص ارولوژی علاوه بر داشتن دانش کافی و آشنایی کامل با آناتومی و عملکرد آلت تناسلی مردان، با تجربه انجام بیش از دوازده هزار ختنه به روشهای مختلف، با درک کمبود تمرکز تخصصی واقعی در اين زمینه و همه مسایل و حواشى مربوط به آن در ایران، در جهت تمرکز بر پژوهش و آموزشی در زمینه ختنه و به روز رسانی تکنیک های جراحی ختنه همگام با سایر عمل‌های جراحی اقدام به راه اندازی مرکز تخصصی در زمینه جراحی ختنه نمودم.

به طور کلی مشکلات جنسی و یا اختلالات جنسی به هر گونه مشکلات در طول دوره چرخه پاسخ جنسی اطلاق می شود که موجب می شود زوجین و یا یکی از آن ها از روابط جنسی رضایت کافی را نداشته باشند ، به طور کلی چرخش پاسخ جنسی دارای چهار مرحله می باشد که شامل میل جنسی، مرحله تحریک جنسی یا برانگیختگی جنسی، ارگاسم و فرونشینی می شود.

بر خلاف این که تحقیقات بسیاری نشان داده است که اختلالات جنسی یک مشکل شایع در میان آقایان و خانم ها است ( 43% از زنان و 31% از مردان این مشکل را دارند ) اما بیشتر افراد تمایلی به بیان این مشکلات ندارند و یا خجالت می کشند که در مورد آن با کسی صحبت کنند ، خوشبختانه بسیاری از موارد اختلالات جنسی در افراد کاملا قابل درمان می باشد ، همچنین باید بدانید که این مسئله را با شریک جنسی و یا پزشک متخصص خود در میان بگذارید .

اختلالات رابطه جنسی

دلایل ایجاد اختلالات جنسی

مشکلات روانی یا جسمی می‌ توانند عامل بروز این اختلال باشند.

 • عوامل جسمی : برخی از بیماری های جسمی می توانند در عملکرد جنسی افراد اختلالات بسیاری را ایجاد کنند ، مانند دیابت ، بیماری های قلبی ، بیماری عصبی ، یائسگی ، اختلالات هورمونی ، بیماری مزمن مانند بیماری های کلیوی و یا نارسایی کبد و همچنین مصرف الکل و مواد مخدر و همچنین عوارض جانبی برخی از دارو ها نظیر دارو های ضد افسردگی می توانند بر میل و عملکرد جنسی افراد تاثیر بسیاری بگذارد .
 • عوامل روانی : استرس کاری و یا اضطراب ، مشکلات مربوط به روابط جنسی ، نگرانی در مورد عملکرد جنسی ، افسردگی ، احساس گنه و یا اثرات سواستفاده جنسی در سال های گذشته از جمله دلایل روانی هستند که بر عملکرد جنسی افراد تاثیر بسیاری می گذارد .

چه کسانی در معرض اختلال جنسی هستند ؟

هم آقایان و هم خانم ها تحت تاثیر اختلالات جنسی قرار دارند ، به طور کلی مشکلات جنسی در بزرگسالان در هر سنی اتفاق می افتد ، اما در افراد سالخورده این مشکلات شایع تر می باشد چرا که سلامتی این افراد به دلیل کهولت سن کاهش پیدا می کند .

انواع مختلف اختلالات جنسی

این اختلالات به طور کلی به چهار دسته تقسیم می شوند:

 • اختلال میل جنسی : فقدان احساس نیاز به رابطه و کمبود علاقه به رابطه جنسی.
 • اختلال برانگیختگی : اختلال نعوظ و عدم توانایی جسمی در رسیدن به نعوظ.
 • اختلال در رسیدن به ارگاسم : تاخیر یا عدم رسیدن به ارگاسم.
 • اختلال میل به درد در رابطه : اختلال اخلاقی میل و علاقه به حس درد هنگام رابطه جنسی.

انواع مختلف اختلالات جنسی

اقدامات درمانی اختلالات جنسی

 • دارو درمانی
 • مراجعه به سکس تراپیست یا سکس درمانگر
 • رفتار درمانی
 • آموزش مهارت های ارتباطی
 • مراجعه به روانشناس

آیا اختلالات جنسی قابل درمان است؟

به طور کلی درمان اختلالات جنسی، رابطه مستقیمی با دلیل ایجاد آنها دارد . هرچه علت بوجود آمدن اختلالات جنسی اساسی تر باشد، درمان نیز سخت تر است. اما با تلاش و پشتکار مراجع، درصد موفقیت درمان بالاتر می رود. بطور کلی درصد افراد درمان شده، امید بالایی برای اشخاصی که دچار اختلالات جنسی شده اند را به تصویر می کشد.

نحوه تشخیص اختلالات جنسی

در بسیاری از موارد اولین علامت برای تشخیص اختلالات جنسی موانعی هستند که مانع از لذت بردن شما و یا شریک جنسی شما از رابطه جنسی می باشد ، بعد از تشخیص این اختلالات جنسی انجام تعدادی از تست ها ( اعم از جسمانی و روانی ) هستید که تشخیص نوع این تست ها به پزشک متخصص کاملا بستگی دارد ، تمامی این تست ها روندی عادی هستند و تنها برای تشخیص وجود داشتن یا وجود نداشتن اختلالات انجام می شوند، بنابراین جای نگرانی وجود ندارد.

نحوه تشخیص اختلالات جنسی

بهترین پزشک درمان اختلالات جنسی

پزشک متخصص ارولوژیست دارای تاریخچه تحصیل در رشته پزشکی عمومی و همچنین تخصص اورولوژی می‌باشد که برای تشخیص بیماری های ادراری و تناسلی ممکن است از آزمایش ساده آنالیز ادراری و کشت ادرار یا آزمایشاتی همچون آنالیز مایع منی تا روش های پیچیده تری مثل سیستوسکوپی و بایوپسی و … که نیازمند بستری در بیمارستان هستند استفاده کند. در ادامه شما را با ویژگی های بهترین پزشک درمان اختلالات جنسی ، دکتر اکبر عابدی آشنا خواهیم کرد .

 • اخذ دیپلم از دبیرستان ادب اصفهان
 • اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
 • بورد تخصصی جراحی , کلیه و مجاری ادراری از دانشگاه علوم پزشکی تهران

همواره رویکرد فعالیت حرفه ای دکتر اکبر عابدی توأم با عدم رضایت و پذیرش شرایط موجود بوده است و در همین راستا بی وقفه در حال تلاش برای بروز رسانی و ارتقاء دانش خود و همچنین بهینه سازی تجهیزات بوده است .هیچگاه هیچ عمل جراحی را کم اهمیت در نظر نگرفته و با استفاده همه توان فکری و مهارت عملی به جراحی های اورولوژی اهتمام ورزیده است .

همیشه درک متفاوتی از مسئولیت پذیری اشتغال در رشته پزشکی داشته و تعهد حرفه ای پزشکان با مشاغل دیگر را غیر قابل قیاس میداند. امیدوارم در حوزه آگاهی رسانی نیز موفق به ارائه مفید ترین و دقیق ترین اطلاعات مورد نیاز بیماران باشم.